עצות לטיפול בפרחים

עצות לטיפול בפרחים

קיבלתם זר פרחים מחבר או בן משפחה? אין די בלהניחו באגרטל ולהתפעל מיופיו. כדי להאריך את חיי זר הפרחים חשוב ליישם כמה טיפים שיסייעו לכם ליהנות ממנו כמה שיותר:

•    מיקום – מומלץ למקם את אגרטל הפרחים במקום קריר בבית, ובכל מקרה יש להימנע מהצבתו מול קרינת שמש ישירה, או מול רוח או מזגן – כל אלה עשויים לגרום להתייבשות הפרח. מיקום הפרחים במקום קריר וחשוך יגרום לפתיחתם לאט יותר. 

•    אקלים – רצוי לשמור את הפרחים בטמפרטורת החדר, ולא לחשוף אותם לטמפרטורה נמוכה מדי או גבוהה מדי אשר עשויה להאיץ את נבילת הפרח. 

•    מים – יש לשטוף את האגרטל טרם הכנסת זר הפרחים לתוכו, ולמלאו במים צלולים ונקיים עד 1/3 מגובהם של הפרחים. את המים מומלץ להחליף אחת ליומיים-שלושה.

•    מזון – למשלוח הפרחים מצורפת בדרך כלל שקית עם תוסף מזון עבור הפרחים. רצוי להוסיף את תכולת השקית למים שבאגרטל. אפשר גם להכין בבית תמיסה למניעת התפתחות בקטריוֹת בלתי רצויות במים: כפית סוכר וחצי כפית אקונומיקה לכל ליטר מים. 

•    גיזום – לפני הכנסת הפרחים למים חדשים עם תמיסה מוכנה או תמיסה ביתית מומלץ לחתוך את גבעולי הפרחים בגובה של 3-2 ס"מ מבסיס הגבעול – באלכסון, באמצעות סכין בזווית של 45 מעלות. פעולת חיתוך זו נועדה להבטיח שבקצה הגבעול לא תיווצר סתימה אשר עלולה לשבש את יניקת המים והובלתם לראש הפרח, ולגרום עקב כך לנבילתו של הזר במהרה. כמו כן חשוב להסיר את העלים בחלקו התחתון של הגבעול למניעת ריקבון וריחות בלתי נעימים. 
 

חיהל'ה פרחים – לזרים שנשארים ונשארים...
 

כתבות נוספות